Jaką sprężarkę kupić do firmy?

Jak przygotować sprężarkę do serwisu?
21 maja 2019
Jaki wybrać olej do sprężarki śrubowej?
14 czerwca 2019

Wybór sprężarki zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest kupno odpowiedniej firmy tego urządzenia. Trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. A dzięki naszemu artykułowi z łatwością wybierzesz odpowiedni model sprężarki do swojej firmy.

Jakość a zastosowanie nowoczesnej technologii w pneumatyce

Dobrej jakości sprężarka powietrza nie jest zbudowana z materiałów z tzw. drugiego sortu. Masowe produkcje oraz proste rozwiązania sprawdzają się tylko na chwile. Firma, której podstawowym celem jest sprężone powietrze najwyższej jakości, nie może zdecydować się na sprzęt w niskiej cenie. Dlaczego? Bo niska cena sprzętu to niska jakość powietrza. Taki sprzęt może po prostu okazać się po krótkim czasie bezużyteczny lub bardzo awaryjny. Zakupiona sprężarka powinna odpowiadać indywidualnym oczekiwaniom oraz potrzebom użytkownika. To urządzenie ma maksymalnie ułatwiać pracę, a nie odwrotnie.

Co więcej, kiedy decydujesz się na zakup sprężarki od mało znanego producenta, ryzykujesz tym, że w razie awarii sprzętu ciężko Ci będzie kupić części zamienne lub znaleźć odpowiednią serwisownię. Często, w tego typu przypadkach pojawia się konieczność zakupu nowego sprzętu. Co więcej, wysoka jakość sprężonego powietrza zależy też od wybrania odpowiednich:

  • filtrów;
  • osuszaczy;
  • separatorów (woda-olej);
  • systemów zdalnego monitorowania.

Za poprawne funkcjonowanie sprężarki oraz jej awaryjności, duży wpływ ma nie tylko jej samo wykonanie. Ważna jest też jakość poszczególnych podzespołów. Używanie tych gorszej jakości sprawia, że sprężarka gorzej działa, a jakość sprężonego powietrza jest zwyczajnie słaba.


Dlaczego sprężarki Boge są uznawane za najlepsze?

System sieci sprężonego powietrza oferowany przez niemieckiego producenta Boge wyróżnia się na tle konkurencji. Używa on bowiem najnowocześniejszych technologii, specjalizując się przy tym w projektowaniu:

  • kompresorów olejowych i bezolejowych;
  • sprężarek śrubowych;
  • sprężarek tłokowych;
  • osuszaczy sprężonego powietrza;
  • filtrów do sprężarek i separatorów.

Ten niemiecki producent jest jednym z najstarszych producentów kompresorów, sprężarek śrubowych oraz systemów sprężonego powietrza na całym świecie.


Dlaczego sprężarki śrubowe marki Boge?

Sprężarki śrubowe Boge to w pełni profesjonalny sprzęt pneumatyczny, który jest idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. W ofercie firmy znajdziesz bogaty wybór sprzętu.

Wszystkie sprężarki śrubowe oferowane przez producenta powstały w oparciu o najnowsze technologie. Zaletą sprężarek śrubowych jest niewątpliwie to, że pracują one cicho. A to zapewnia niezwykły komfort w czasie pracy. Ponadto, sprężarki śrubowe tej firmy są bardzo wydajne. Mogą one pracować nawet całą dobę na najwyższych obrotach.

Zalety sprężarek śrubowych znanego producenta

Odpowiednio dopasowana sprężarka będzie dla Ciebie świetną alternatywą, która zapewni Ci przede wszystkim oszczędność oraz będzie stabilnym źródłem sprężonego powietrza o stałym ciśnieniu oraz będzie odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb.

Sprężarka śrubowa kupiona u znanego i pewnego producenta gwarantuje wysoką wydajność. Powinna być ona zbudowana z trwałych i niezwykle wytrzymałych materiałów, które świetnie znoszą pracę w trudnych warunkach i nie będą ulegać zniszczeniu. Sprężarka śrubowa jest urządzeniem, w które warto zainwestować, ponieważ będzie Ci ona służyła przez długie lata. Dlatego zapewnij sobie wysokiej jakości sprężone powietrze, dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.